Pergoly

Pergoly

Pergoly mají podobné využití, jako markýzy, avšak pergoly se využívají především jako samostatně stojící prvek do vaší zahrady, nebo k zastínění terasy vašeho bytu. Důraz u tohoto typu výrobku je kladen především na funkčnost, design a váš komfort. Pergoly se od sebe navzájem mohou lišit, a to instalací, provedením střešní části pergoly, nebo doplňkovými prvky.


 

  • Design
  • Využití
  • Zvýšení komfortu

Základní prvky systému

Kostru pergoly tvoří hliníková konstrukce, která je dne vašeho výběru doplněna různými variantami střešního zastínění. Nejčastěji jsou využívány hliníkové lamely s automaticky nastavitelným otáčením o 150°. Průchod slunečních paprsků tudíž můžete regulovat dle vaší libosti. Hliníkové lamely se vyrábějí ve dvou velikostech, a to 160mm a 210mm. Další možností zastínění střechy jsou baldachýny, které jsou vyrobeny z kvalitních látek.

Při dešti je odvod vody zajištěn po obvodu střechy do vertikálních, neboli nosných sloupků.

Barevné provedení

Základní konstrukce pergoly je v základu vyráběna ve dvou barvách, kterými je bílá a šedá. Pro náročnější klienty je zde i možnost lakování za příplatek, dle vzorníku RAL.

Možnost dalších prvků

Na výběr máme ze čtyř prvků, a to bočními screenovými roletami, dešťovým a sněhovým senzorem, přídavným topným tělesem a LED osvětlením

Boční screenové rolety, jsou velmi jednoduchým, ale účinným řešením při ochraně proti hmyzu. Některé systémy umožňují integraci rolet přímo dovnitř rámu, ale u některých je nutná instalace pod rám. Styk s okolím je u screenových rolet zajištěn díky průhledné čiré fólii, která je vyrobena z PVC materiálu a sklených vláken.

Dešťové a sněhové senzory, fungují na principech sledovaného faktoru, který vydá pokyn pro zaklapnutí lamel při dešti a otevření lamel při sněžení. Tento prvek chrání pergolu a lamely proti jejich poničení, které by mohlo být způsobeno nadměrným zatížením střešní části váhou sněhu.

Přídavné tepelné těleso prodlouží využívání venkovního posezení.

Systém LED osvětlení, je funkcí pro zvýšení Vašeho komfortu. LED osvětlení je možné instalovat buď přímo do lamel, nebo do konstrukce. Kromě klasického osvětlení je zde možnost i osvětlení RGB, které je možné instalovat do konstrukce, či do lamel o šíři 210mm.

Ceník pergol

Stejně jako u všech našich výrobků, tak i pergoly jsou vyráběné přesně na míru dle Vašich požadavků. Z toho důvodu je důležité, abychom před zpracováním nabídky věděli rozměry a Vaše požadavky, abychom Vám byli schopni zpracovat co nejvýhodnější cenovou nabídku.

Technická specifikace

  • Max. šířka: až 4000mm
  • Max. výška: až 3000mm
  • Max. délka: až 7000mm