Látkové rolety

Látkové rolety

Jednoduchý, ale přesto velice funkční stínícinaí prvek. Díky širokým kolekcím látek, ze kterých můžete vybírat, se rolety sladí s designem Vašeho bydlení. Rolety se nevyrábí pouze do klasických oken, ale také do střešních oken, balkónů, francouzských oken, či pro zastínění kolmých ploch. Většina našich zákazníku využívá rolety především pro obývací pokoje a ložnice.

Naše rolety a služby splní očekávání i nejnáročnějších klientů.


  • Originalita
  • Kvalita
  • Rychlost
  • Funkčnost

Výběr vhodné látky

Kolekce látek, které jsou v naší nabídce, tvoří širokou škálu barev, materiálů a designových prvků. Díky obrovskému výběru si můžete být jistí, že si vždy vyberete takovou látku, která se bude hodit do interiéru vašeho domova. V kolekci jsou látky, které snižují nežádoucí hluk okolí, poté tzv. screenové látky, které zamezí pronikání slunečních paprsků do interiéru bez ztráty kontaktu s exteriérem. Dalšími typy látek jsou látky nehořlavé, a nebo látky s teflonem, které se dají využit ve vlhkém prostředí.

Výběr látky ovlivňuje míru proniknutí světla do vnitřního prostředí domova.

Častým dotazem je, jak se zbavit drobných nečistot na látce. Odpovědí na tuto otázku je navlhčený hadřík, kterým se dají vyčistit ony nečistoty, nebo vysavač, za použití nejnižšího stupně síly sání.

Kombinace komponentů pro perfektní vzhled rolet

Interiérové rolety se skládají z několika prvků různých typů, které si můžete vybrat dle Vašeho vkusu. Vybírat si můžete ze široké škály konzol, boxů, spodních lišt a řetízků. Některé prvky jsou spíše designovou záležitostí, jiné jsou podstatné pro správnou funkci celé stínící techniky. Jako příklad bychom uvedli vhodný výběr spodní zátěžové lišty. Jedním způsobem je uložení lišty do tunýlku, které nabízí jednoduché a ničím nerušené zakončení látky ve spodní části rolety.  Dalším způsobem jsou pohledové lišty, které jsou jsou těžší a tudíž vedle funkce designové zajišťují i dostatečné zatížení látky tak. Třetím s zároveň posledním způsobem jsou pohledové lišty, které jsou nejčastěji využívány u vnitřních rolet velkých rozměrů. Všechny typy spodních zátěžových lišt jsou vyrobeny z PVC profilu nebo hliníku. I tento prvek lze pomocí lakování barevně přizpůsobit Vašemu přání.

Montáž látkových rolet

Rolety lze uchytit třemi způsoby, a to pomocí konzole, kazety, a nebo montážního profile. Všechny tyto prvky nabízíme ve standartních barevných provedeních, nebo lze využít možnosti nalakování prvků podle vzorníku RAL.

Naši montéři Vám vše přijedou namontovat, a tudíž se nemusíte ničeho bát. Pokud se mezi Vámi ovšem najde někdo, kdo by si chtěl látkové rolety namontovat sám, je tu také možnost. K montáži bychom Vám zaslali příslušné návody tak, aby se jste vše zvládli sami.

Ceník látkových rolet

Látkové rolety jsou vyráběny přímo na míru, a tudíž se jejich cena odvíjí od Vámi požadovaných velikostí a výběru komponentů. Cenovou nabídku Vám vždy rádi zpracujeme.

Technická specifikace

Maximální šířka: až 5000 mm (dle použitého průměru toče)

Maximální výška: až 6000 mm (dle použitého průměru toče, látky a způsobu ovládání)

*Pokud máte francouzské okno, které přesahuje maximální rozměry, je možné roletu rozdělit na dvě menší rolety tak, abychom zastínili celou Vámi požadovanou část.