Římské rolety

Římské rolety

Římské rolety jsou vhodné jak pro moderní, tak pro klasické účely zpříjemnění a zastínění interiéru. Výhodou římských rolet je, že vypadají dobře v jakémkoliv prostředí, ať už v bytě, domu, či kancelářských prostorech. Naše pozornost je věnována především na Váš výběr látky. Švy jsou šity neviditelným stehem tak, aby nerušily celistvost produktu.


  • Snadná údržba
  • Nadčasový design
  • Multifunkční využití

Výběr vhodné látky

Současné kolekce výrobců obsahuji nepřeberné množství druhů látek, mezi kterými si vybere I ten nejnáročnější zákazník. Dle Vašich požadavků na míru zastínění můžete vybírat z pestré škály materiálů. Novinkou mezi látkami jsou nehořlavé látky, ze kterých se římské rolety dají vyrobit.

Výhodou římských rolet je jednoduchá údržba. Látku lze pomocí suchého zipu sejmout a dát ji vyprat. Při praní se nemusíte brát, naše produkty jsou vyrobeny z velice kvalitních látek s vysokou barevnou a tvarovou stálostí. Pokud se Vám barva, nebo design látky přestane líbit, není problém látku vyměnit za novou.

Popis římské rolety

Typické pro římské rolety jsou horizontální sklady. Plocha je pomocí sklolaminátových výztuží rozdělena na stejně široké pruhy. Lamináty jsou vloženy do tunýlku, který vzniká sešitím látky na přední nebo zadní straně. Na jakou stranu bude látka sešita je na Vás, my Vám ovšem doporučujeme sešití látky z přední strany, aby došlo k co nejmenšímu narušení vzoru látky s potiskem. Důležité pro tento typ rolet je dostatečné místo pro montáž tak, aby roleta neomezovala funkčnost samotného okna. Výška paketu lze ovlivnit výběrem vhodného způsobu provedení. V situaci kdy je instalováno více římských rolet vedle sebe, působí sestava jako celek díky laminátovým výztužím.

Římské rolety do střešních oken

Římské rolety lze využít i v případu střešních oken, kdy je ovšem potřeba dodržet stanovené technické parametry, o kterých Vás může informovat náš montážní poradce.

Ceník římských rolet

Stejně jako u všech našich výrobků, tak i římské rolety jsou vyráběné přesně na míru dle Vašich požadavků. Pokud máte zájem o zpracování cenové nabídky, nebojte se nás kontaktovat. Náš technik s Vámi projde veškeré detaily tak, abychom Vám mohli zpracovat co nejlepší cenovou nabídku.

Technická specifikace

  • Max. šířka: až 4200mm
  • Max. výška: až 5900mm

*Maximální šířka a výška se odvíjí od použitého systému a způsobu ovládání.