Závěsy

Závěsy

Tradice, elegance, funkčnost, to vše závěsy, neboli nejtradičnější prvek stínící techniky, splňují. Jejich využití nezahrnuje pouze prostory našich domovů, ale i pracovní prostory. Důvodů pro jejich použití může být několik – zastínění, dekorace, ale také tlumení hluku, či částečná tepelná izolace.

V praxi se můžete setkat s dvěma pojmy a to záclona a závěs. Široká veřejnost tyto pojmy nerozděluje, a však z našeho pohledu je důležité tyto termíny objasnit. Záclona je textilie, která je především průhledná a slouží k ochraně před pohledy zvenčí. Závěs, na rozdíl od záclony slouží k zamezení průniku světla jak z tak do místnosti. V posledních pár letech ovšem mluvíme především o dekoračních závěsech.


  • Design
  • Funkčnost
  • Elegance

Výběr vhodné látky

Díky široké kolekci látek je možné zvolit si vzor i barevnou kombinaci, díky kterým dotvoříte design Vašeho interiéru. Dle vašich požadavků na stupeň zastínění můžete vybírat z pestré škály materiálů, a to od látek transparentních až po látky neprůhledné, neboli blackout látky.

Pokud při dekoraci interiéru využíváte jednotný materiál a zvažujete jeho další využití je zde možnost ušití závěsu z vlastní látky. Vhodnost látky doporučujeme vždy předem prokonzultovat s naším poradce tak, aby vše vedlo k Vaši spokojenosti.

Technologie zpracování závěsů

Při výrobním procesu využívají naši dodavatelé nejmodernějších technologii, které zahrnují řezání látky laserem ve svislé poloze. Švy jsou šity neviditelnými stehy, díky čemu není narušována jednotnost závěsu.

Způsoby provedení a závěsové profily

Výběr je možný z devíti typů skladů, díky čemuž budou závěsy vypadat originálně. U závěsů je často využívána i možnost podšívání, kterou s Vámi rádi prodiskutujeme.

Závěsy jsou přichyceny k profilu pomocí jezdců. Při výběru profilu je nutné brát v potaz požadovaný způsob ovládání, rozměr závěsu, ale i gramáž látky. Nabídka, kterou Vám přinášíme, zahrnuje kolejnice jak pro manuální ovládání (tah za závěs, ovládání šňůrou), tak pro ovládání motorické. Výhodou závěsových profilů je možnost přizpůsobení i nestandartním tvarům oken.

Ceník závěsů

Stejně jako u všech našich výrobků, tak i závěsy jsou vyráběny přesně na míru dle Vašich požadavků, či typu oken. Z toho důvodu je důležité, abychom před zpracováním nabídky věděli rozměry a veškeré Vaše požadavky, abychom Vám byli schopni zpracovat co nejvýhodnější cenovou nabídku.

Technická specifikace

  • Max. šířka: až 7000mm
  • Max. výška: až 2600mm